"Світ дошкілля"

Виховна робота

Організація навчально-виховного процесу в Курилівському дошкільному навчальному закладі здійснюється відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти та Базової програми розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі".

Виховання ініціативної, креативної особистості, становлення її фізичного, психічного, соціального та духовного здоров*я - одне з головних завдань дошкільного закладу.

Розвиток та виховання дітей в групі раннього дошкільного віку

Режим дня в групі раннього дошкільного віку організований з урахуванням вікових фізіологічних потреб дітей, стану здоров*я та індивідуальних особливостей кожного вихованця. В групі створені всі умови для ефективного розвитку дітей, організованя життєдіяльність, яка відповідає інтересам дітей, їх потребам, стимулює до реалізації потенційних фізичних властивостей.

Для дітей раннього дошкільного віку в групі створене предметно-ігрове середовище, яке забезпечує пізнавальний ефект: задовольняє дитячі інтереси, враховує індивідуальні вікові осоьливості малюків, стимулює активність. Підбір іграшок за видами, їх орієнтовна кількість здійснюється відповідно до "Типового переліку обов*язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок у дошкільних навчальних закладах", затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 11.09.2002р. № 509; методичних рекомендацій "Підбір та використання іграшок для дітей раннього дошкільного віку в дошкільних навчальних закладах (лист МОН України від 17.03.2006р. № 1/9 - 153).

Вся робота педагогічного колективу  спрямована на загальне, різнобічне ознайомлення дитини зі світом речей, людей, природи, рухів, стосунків, загальний розвиток, удосконалення всіх психічних, фізіологічних процесів,окреслених програмно- методичними документами. Навчально-виховна робота проводиться за основними сферами життєдіяльності "Природа", "Культура", "Люди", "Я Сам", та основними лініями розвитку.

Педагоги активно впроваджують у педагогічний процес  інноваційні освітні технології М. Монтоссорі, Г. Домана, М. Єфіменка, П-3, ТРВЗ, застосовують особистісно-орієнтований підхід до дітей, різні методи і прийоми, форми, засоби психолого-педагогічного впливу, які сприяють всебічному розвитку особистості, її життєвої компетентності.  Велика увага приділяєтьсмя розвитку у дітей їх природним задаткам та здібностям. Методи і форми розвивальної роботи вихователі добирають з урахуванням психофізичних особливостей малюків Навчання дітей проходить у формі дидактичних ігор, безпосередніх спостережень, вправ з предметами побуту та іграшками, різних видів практичної та образотворчої діяльності.