"Світ дошкілля"

Історія закладу

"Кожен дошкільний заклад. має насамперед, бути для дітей хатою радості, де діти могли б вчитись без примусу, гратися, перебувати в оточенні щирої приязні, задовольняти свої дитячі, такі своєрідні інтереси і потреби"

С.Русова

В одному з мальовничих куточків Петриківського району, в центрі селища Курилівка розташований дитячий садочок "Сонечко". Це чепурненький, казковий будиночок, що радісно всміхається своїми очима-віконечками крізь квітучі навесні віти каштанів та берізок, влітку медоносно пахне липовим цвітом, а восени одягається в віночок із чорнобривців.

Назва закладу говорить сама за себе. "Сонечко" - символ тепла, радості, життя, а наші дітки -  маленькі промінчики, що несуть в світ  чистоту, щирість та добро.

Дошкільний навчальний заклад "Сонечко" розпочав свою історію ще в 1962 році. В цьому ж році будувалася Дніпродзержинська гідроелектростанція і через створення водосховища, було здійснено переселення села Паньківка в селище Курилівка. На той час дитячого садочка в Курилівці не було, а в Паньківці, при промаартілі ім. Леніна був дитячий садок, яким завідувала Розумовська Дарія Іванівна. Весь інвентар було перевезено в початкову школу, збудовану після війни в 1947-1948 р. "народним" способом. В школі задіяний був один клас, де діти - малята навчалися в дві зміни. Два класи були в стані добудови. Згодом відремонтували один клас під кухню, другий - для дітей старшого дошкільного віку. Через рік було відкрито ще дві групи: ясельна і садкова. Опалення було пічне, топили груби дровами.

Курилівський дитячий садок

1963рік.

Потім Царичанським райво було проведено парове опалення, добудована котельня, придбаний котел під вугілля і дрова. Так цей садочок протримався 37 років. Завідувала ним Мішок Галина Петрівна, активна, ділова, енергійна жінка, яка на той час була депутатом Царичанської районної ради 3-х скликань.

З часом, дитячий садок в Курилівці, якому було понад 50 років зовсім виходив з ладу. В 1990 році була виготовлена проектна документація і розпочато будівництво нового дошкільного закладу. І вже через 3 роки відбулося урочисте відкриття новобудови.

Протягом багатьох років дошкільний заклад радо зустрічає своїх вихованців. Тут більше 5 тисяч дітлахів вивчено і підготовлено до школи. Вони повиростали, стали добрими фахівцями: багато хто працює на заводах, але чимало і в лікарнях, школах, на будовах. А перші вихованці вже давно мають свої сім'ї, дітей й охоче водять своїх власних онуків у "свій" дитсадок.

Зараз, дошкільний навчальний заклад "Світ дошкілля"- це заклад, у якому створені всі належні умови для успішного розвитку дітей від 2 до 7 років. До послуг дітей затишні групові та спальні кімнати, музично-спортивна зала, медичний кабінет, ігрові майданчики з різноманітним обладнанням.

В закладі виховується 45 дітей.

Функціонують 3 групи:

раннього дошкільного віку -16 дітей;

молодшого дошкільного віку - 14 дітей;

старшого дошкільного віку - 15 дітей.

У нашому садочку все зроблено так, щоб малятам було затишно, цікаво і весело жити. Адже дитячий садочок - це їхній другий дім, і зусилля усіх працівників дитсадка направлені на те, щоб дітвора була нагодована вчасно, мала можливість розвиватися в творчому плані, і фізично загартовувалась.

Про це дбає весь колектив дошкільного закладу разом із завідувачкою Геймур Ніною Юліївною.